Team Roster 2013-2014

2013-2014

Women's roster

Name Year High School Major
Vanessa Brown FR Maine-Endwell Sr .HS Vet. Science
Kelly Carroll* SO Hicksville Senior HS Early Childhood
Jacqueline Graziano FR Tottenville HS Criminal Justice
Kari Knudson FR Oneonta HS Nursing 
Molly Leary FR Oneonta HS  
Lily McEnaney* SO Chenango Valley HS Culinary
Emily Meaney FR Valley Stream South HS Criminal Justice 
Bryanna Miles SO Clara Barton HS Criminal Justice
Keannie Rodriquez FR St. Vincent Ferrer Culinary 
Kerri Seeger FR Shenendehowa HS  
Christina Turley FR Curtis HS  Nursing 
Laura Wood FR Quaboag Regional Vet. Science

 

Men's roster

Name Year High School Major
Shane Blundell SO Saint Edmund Preparatory HS Electrical 
Michael Cyrus FR Burnt Hills-Ballston Lake HS  
Jacob Elter SO Fabious-Pompey HS Architecture 
Ryan Ferraro FR Union Endicott HS Electrical 
Brendan Gaffney FR Community HS Hotel Resort 
Ryan Gallagher FR Schenectady HS PGM
Donald Martell FR Wayland-Cohocton HS CADD 
Jacob Moore SO Ballston Spa HS Liberal Arts 
Simba Mafundikwa FR Prince Edward HS  Architecture 
Sean O'Connell*  SO Goshen Central HS Architecture 
Michael Orloff  SO Saint Edmund Preparatory HS Electrical 
Mathew Salle*   SO Pine Bush Central HS  Automotive
Kaleb Zedack  FR Mexico Academy Central School PE 

 

2012-2013

Men's roster

Name Year High School Major
 Yusuf Abdullah  SO  Freeport  Architecture
 Shane Blundell   FR  St. Edmund Prep  Electrical
 Kenneth Calamari  FR  West Islip  Electrical
 Anthony Cervasio   FR  Holy Cross  Culinary
  Joseph Smith *  SO  Cicero-North Syracuse Bus. Administration
 Jacob Elter   FR  Fabius-Pompey  Architecture
 Jacob Moore   FR  Ballston Spa  Liberal Arts
 Kevin Morales  FR  Grover Cleveland  Architecture
 Sean O'Connell   FR  Goshen Central  Architecture
 Michael Orloff   FR  St. Edmund Prep  Electrical
 Mike Roeland *  SO  Middlelakes  Architecture
 Matthew Salle  FR  Pine Bush  Automotive
       
       

 

Women's roster

Name Year High School Major
 Damian Bifano   FR  Woodlands  Culinary Arts
 Bryanna Miles  FR  Clara Barton  Liberal Arts
 Kelly Carroll  FR  Hicksville      Early Childhood 
 Megan Cusack  FR  Bishop Kearney  Hotel Mgt.
 Paris Matteo  FR  Valley Stream South  Sports Mgt.
 Lily McEnaney  FR  Chenango Valley  Culinary
       
       
       

 

 *Captains

Back to Teams

Contact Info
P: 607-746-4675
F: 607-746-4119
E: athletics@delhi.edu

Lynn Oles
Department Secretary
P: 607-746-4675
F: 607-746-4119

Last Updated: 2/4/14